KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12555015
*
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 18:38:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 15:55:59
1
1.000 kr
19/5 12:13:57
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:28
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:33
-
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:10
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:05
-
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:57
*
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/5 15:55:59 | 1 | 1.000 kr |
| 19/5 12:13:57 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:28 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:33 -
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:10 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:05 -
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:57



